14 Aralık 2018
  • Samsun11°C
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C

"YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ İÇİN TALİBİZ"

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, belediye olarak, yerli otomobil üretimi için Havza Organize Sanayi Bölgesinin gerekli alt yapıya sahip olduğunu ve talep gelmesi halinde gerektiği kadar bedelsiz arsa tahsisine hazır olduklarını belirtti.

"Yerli otomobil üretimi için talibiz"

27 Kasım 2017 Pazartesi 14:55

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yerli otomobil üretimi için bedelsiz arsa tahsisi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İkiz, yerli otomobil üretimi için Havza Organize Sanayi Bölgesinin gerekli alt yapıya sahip olduğunu ve talep gelmesi halinde gerektiği kadar bedelsiz arsa tahsisine de hazır olduklarını yineledi. “Yerli otomobil üretimi için olan talebimiz ile ilgili olarak gerekli girişimleri yapmaktayız. " diyen İkiz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın kendilerini desteklediğini, milletvekillerine, Murzioğlu’na desteklerinden dolayı teşekür etti. 

KARAASLAN'DAN DESTEK SÖZÜ
İkiz, hafta sonu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ile birlikte Havza OSB bağlantı yolu çalışmalarını incelediklerini ve yerli otomobil için ücretsiz yer tahsisinin gündeme geldiğini belirterek, "Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a Havza Kaymakamız Metin Yılmaz ve Havza TSO Başkanımız Erkan Acar ile birlikte konu ile ilgili kapsamlı bilgiler verdik ve desteklerini talep ettik. Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan konu ile yakından ilgilenerek gerekli desteğin verileceğini belirtti” dedi.

ALT YAPI HAZIR
İkiz, Havza OSB’nin bin dekarında alt yapısı tamamlanmış, genişleme alanları ile 10 bin dekarlık alanı ile Karadeniz’in en büyük OSB’si olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Deniz, hava, kara ve demir yollarına yakınlığı ile ulaşım ve ikmal sorunu olmayan Havza OSB yerli otomobil üretimi için bedelsiz arsa tahsisine hazır. Karadeniz’in giriş kapısı olan ve yapılacak yatırımlar ile hızlı bir büyüme potansiyeli olan Havza bu iş işçin uygun bir yer. Eğer bu yatırım ilçemize gelirse Havzamız, Samsunumuz ve bölgemiz içinde hayırlı olur."
Nurullah Kızıldağ

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.