14 Aralık 2018
  • Samsun10°C
  • Ankara5°C
  • İstanbul10°C

YERLİ OTOMOBİL SANAYİ SAMSUN’DA YAPILSIN!

AK Parti Samsun İl Başkan Aday Adayı Mehmet Teyyare, yerli otomobil fabrikasının Samsun’da kurulması için başlatılan imza kampanyasına tam destek verdi.

YERLİ OTOMOBİL SANAYİ SAMSUN’DA YAPILSIN!

28 Kasım 2017 Salı 11:07

AK Parti Samsun İl Başkan Aday Adayı Mehmet Tayyare, Samsun'da yerli otomobil fabrikası için lazım gelen arazi, işçi, kara, deniz, demir ve hava yolunun olduğunu belirtti. Teyyare, “Yerli otomobilin satış pazarı olarak, başta Ortadoğu, Asya ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri ve iç pazar olmasından dolayı, yerli otomobil fabrikasının kurulacağı en uygun şehir Samsun olacaktır” dedi.

FABRİKA TERME’YE YAPILSIN

Yerli otomobil fabrikası için en uygun yerin Terme’ye bağlı Evci Mahallesi veya Sakarlı Mahallesi Meraları olacağını belirten Teyyare, “Samsun –  Ordu Karayolu üstünde olan bu meralarımız, aynı zamanda denize mesafesi de 100-150 metredir. Burada yapılacak küçük bir limanla deniz yolu ile üretilecek arabalar, ihraç edilecek ülkelere ve yurt içine kolayca gönderilebilir” diye konuştu.

SAMSUN EKONOMİSİNİ UÇURUR

Yerli otomobil fabrikasının, Samsun ekonomisini uçuracağını dile getiren Teyyare, istihdam yönünden de Samsun’un altın bir çağ yakalamasına sebep olacağını söyledi.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarının bu işin alt yapısını hiç zaman kaybetmeden hemen yapması gerektiğini vurgulayan Teyyare şunları söyledi: “Konu ile alakalı çalışmalar bir an önce başlamalıdır. Bu taşın altına ön yargısız herkes el atmalı. Gün bu gündür. Fırsat varken, her kesim gücü yettiğince, bu olayın gerçekleşmesi için elinden geleni yapmak zorundadır.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.