21 Ekim 2018
  • Samsun22°C
  • Ankara12°C
  • İstanbul18°C

YENİ CEZAEVİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kavak’a yapılacak olan 2 bin kişilik cezaevi için ihaleyi alan firma çalışmalara başladı.

Yeni cezaevi çalışmaları başladı

30 Kasım 2017 Perşembe 16:54

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu ziyaret eden firma yetkilileri, Kavak'a yapılacak olan 2 bin kişilik cezaevi hakkında bilgi verdiler. Başkan Sarıcaoğlu, "İlçemize yapılacak cezaevi çok büyük ve gelişmiş bir cezaevi olacak. İlçemizi çok iyi noktalara getirecek ve ilçemizde ki hareketliliği tetikleyecek. Çünkü bu tarz büyük projeler birbirini tetikliyor. Cezaevinin ilçemize yapılacağını duyan bir yatırımcımız ilçemize yine lüks bir otel yaptı. Bu tür büyük projelerin her zaman bulundukları yere faydası olmuştur” dedi.

122.jpg122.jpg122.jpg

İKİ YILDA BİTECEK
Cezaevinin yapım ihalesinin iki yıl içerisinde tamamlanacağı, bir yıl içerisinde kaba inşaatının biteceği, projenin tamamının S tipi cezaevi olacağı öğrenildi. Ayrıca, çocuk cezaevi, açık cezaevi ve müştemilattan oluşacak. 240 kişinin kalacağı lojmanlar yapılacak. 2 parselde 285 dönüm arazi üzerine yapılacak olan cezaevinin içerisinde topluma kazandırma çalışmaları adına atölyeler olacak. 

EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK
Başkan Sarıcaoğlu ise şunları söyledi: "Kavak’ı bir Kavak daha yapacak büyük bir proje bu. 4 bin kişiye kadar kalınabilecek potansiyele sahip bir cezaevi yapılıyor. 750 ile 100 arasında çalışanı olacak. Bu büyük proje bittiği zaman Kavak ekonomisine hatta Samsun ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan cezaevi projemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Gönül ister ki cezaevleri olmasın, hastaneler olmasın ama insanız sonuçta bunlara da ihtiyacımız var.  Bizim bütün derdimiz Kavak’ımızın büyümesi ve Kavak’ımızın gelişmesi, bu doğrultuda ilçemizin gelişmesi için ne tür argümanlara ihtiyaç varsa bunları Kavak’a getireceğiz.”
Emin İnan

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.