16 Aralık 2018
  • Samsun13°C
  • Ankara4°C
  • İstanbul13°C

USTA VE SAMSUNLU ÜLKÜCÜLER ANKARA'DA

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ile birlikte Samsun Ülkü Ocakları'nın katıldığı, Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3.Türk Gençlik Kurultayı gerççekleştirildi.

Usta ve Samsunlu ülkücüler Ankara'da

27 Kasım 2017 Pazartesi 09:55

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, Alparslan Türkeş'in doğumunun 100. yılı nedeniyle dün Ankara'da düzenlenen 'Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Gençlik Kurultayı'na katıldı. Samsun'dan yaklaşık bin 500 ülkücü genç kurultaya katıldı. MHP Grup Başkanvekkili Sasmsun Milletvekili Erhan Usta da kurultaya kkatıldı.

Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3.Türk Gençlik Kurultayında Devlet Bahçeli konuşma yaptı. 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen "Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı" Ankara Spor Salonu'nda yapıldı.

Bahçeli, kurultayda yaptığı konuşmada, merhum Türkeş'in, hayatı boyunca kahramanca mücadele ettiğini, korkakça bir hayatı reddederek, ensesinden tuttuğu gibi kapı dışarı bıraktığını belirterek, Türk gençliğinin de yapması gerekenin bu olduğunu söyledi.

Ülkücülere seslenen Bahçeli, "Dalınızı kıranın ağacını sökünüz. Vatanınıza kem gözle bakanları silindir gibi eziniz. Bunları yaparken, hukuktan, meşru çizgiden asla ayrılmayınız. Türk gençliğini sokakta bulmadık, sokakta kaybetmeyeceğiz. Akıl, sabır, iman, ahlak, olgunluk hepinizin, ülkücü gençliğin ortak hasletidir." dedi.

Bahçeli, egolarına yenilen, nefsine teslim olan, davasını şahsi beklentilerin arkasına iten, dostunu düşmanını bilmeyen, büyüğü küçüğü tanımayan, maziyi atiyi kavramaktan aciz bir gençliğin yıkıma hizmet edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Türk istikbalinin muhafız ve mükafatı olan ülkücü gençlik böyle olmayacaktır, olmamalıdır. Zira su uyusa da düşman uyumuyor. Türkiye düşmanları alayı birden aynı kampta toplanıyor. Vatanlarını yaşanmaz bulan hainler, bu mukaddes vatanı aslında yaşanmaz kılmak ve teşhir etmek için uğraşıyor. Buna izin veremeyiz, boş işlerle avunamaz, oyalanamayız. Kendi zamanının ötesine geçip yeni zamanları görebilme beceri ve kabiliyetine sahip ülküdaşlarım Türkiye’nin, Türk milletinin ve Türk-İslam coğrafyasının iftiharı, anıtlaşmış timsalleri olacaklardır."

Atatürk'ün, "muvaffakiyetlerde gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe mukavemet etmek lazımdır." ifadesini anımsatan Bahçeli, "Bunu başaracak olan sizlersiniz. Türkiye'ye sahip çıkacak yine sizlersiniz" diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.