22 Ekim 2018
  • Samsun17°C
  • Ankara9°C
  • İstanbul16°C

SAMSUN CUMHURİYET MEYDANI'NDA KUDÜS İSYANI

“Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir”

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Kudüs isyanı

07 Aralık 2017 Perşembe 14:24

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in başkentinin Kudüs olduğunu açıklamasına Memur Sen tepki gösterdi. Sendika üyeleri Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Samsun Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyetin, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlandığını, bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere toplandıklarını söyledi.

“KUDÜS İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI”

Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni ve hedefinin belli olduğunu vurgulayan Güneysu, “Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız. "ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma” ve "Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına” yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır” dedi.

KUDÜS, BİZİM NAZARIMIZDA BİR MİHENKTİR

ABD- İsrail ortak yapımı bu kirli stratejinin, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacağını belirten Güneysu, şunları söyledi: “Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli. Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı ilahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir. Kudüs, son Peygamber’in risaleti sırasında ilk kıble olarak seçilmesiyle de bizim için varoluşumuzun ve medeniyet kodlarımızın ifadesidir.”

 

 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.