21 Ekim 2018
  • Samsun21°C
  • Ankara16°C
  • İstanbul18°C

HAYIRLARA VESİLE OLSUN....

Sami Kesmen

01 Ocak 2018 Pazartesi 10:44

 Bir miladi yılı daha geride bıraktık. Böyle bir cümleyi 365 gün önce yine söylemiştik. Ömrümüzden 365 gün daha gitti. 
      2018 yılı İslâm alemi ve insanlık için hayırlara vesile olsun. 2017 yılında bir çok önemli olay insanlık gündemine damgasını vurdu. 
       İslâm alemindeki birlik mesajlarının belki dünyanın akışını değiştireceği bir sürece giriyoruz. 2018 bu nedenle zorlu ama önemli bir süreç olarak yaşanacak, insanlık için hayırlı sonuçlar ortaya çıkacaktır. 
      Günümüzde dünya hakimiyeti güçlü olanların idaresindedir. 
       Her kes onlar için çalışacak, her tabii nimet onlara hizmet edecek diye düşünüyor o dünyaya hakim olan güçler. 
      Kendilerinin ve toplumların refahı için diğerlerinin felaket yaşamasının hiç anlamı yoktur onların dünyasında.
      "Biz güçlüyüz, biz büyüğüz, biz dünyanın hakimiyiz" diyerek, yaptıkları zulmü kendi toplumlarında ikna aracı olarak kullanırlar onlar. 
      Dünyayı Birleşmiş Milletler idare ediyor. Bu kurulun beş daimi üyesi ne diyorsa ve ne istiyorsa dünya ona göre idare ediliyor. Süreci onlar belirliyor, sonuçlar onların istediği gibi gerçekleşiyor. 
      Artık  ! Bu sistem değişmeli. Dünyanın beş'ten büyük olduğu gerçeği kabul edilmeli. ABD başkanının, Kudüsü, İsrail'in başkent olarak ilan etmesine karşı oy kullanan 128 ülkenin sesi; dünyanın beş'ten büyük olduğunu anlamak için yeterlidir. 
      Tüm insanların refahı için böyle işleyen bu sistem tersine çevrilmelidir. 8 milyara yakın dünya insanının, dünyanın nimetlerinden eşit şekilde istifade etmesi sağlanmalıdır. Bunun için işleyen bu çarpık dünya sistemi değiştirilmelidir. 
      Filistin'de, Afrika'da açlık nedeniyle ölen çocukların hakkı aranmalıdır. Vatanlarını korumak için mücadele eden insanlara hakları sunulmalıdır.  Herkesin birbirinin mutluluğu için yaşaması sağlanmalıdır. İnsanlar birbirinin kölesi olmaktan kurtarılmalıdır.
      Dil, din, yaşam, mülk, birey hakkı herkes için aynı olmalıdır. Hiçkimse etnik yapısı ve inancı gereği horlanmamalıdır. Ülkelerin yer altı madenleri sömürge nedeni olarak görülmemelidir. 
      Ülkemizin öncülüğünde, tüm islâm dünyası bu dünya düzeninin değişmesi için gayret göstermeli, dünyanın beş'ten büyük olduğu gerçeği dünyaya anlatılmalıdır. 
      Önümüzdeki yüzyılın yeni bir dünya düzeni oluşturması gerekmektedir. İslam inancı yeni oluşturulacak bu düzenin kaynağı olarak kabul edilmelidir. 
      Adaletsiz giden bu dünya düzeni adalet için değişmelidir. Ülkemiz, İslâm alemine, İslam alemi de dünyaya yeni düzenin örneğini sunmalıdır.
       2018 yılı, yeni dünya düzeninin oluşturulacağı bir yıl olacaktır. Gelecek neslimiz için, günümüzde yapılması gereken fedakârlıktan kaçınılmalıdır. 
      Aydınlık yarınlar, karanlık gecelerden sonra gelir. 2018 yılının İslâm alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.