19 Aralık 2018
  • Samsun10°C
  • Ankara7°C
  • İstanbul7°C

EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ TANITIM

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), kurtuluşa giden yolda ilk adımın atıldığı, Karadeniz'in en büyük kenti Samsun'un güzelliklerini binlerce insana ulaştırabilmek amacıyla Instagram'da "LikeSamsun" hesabı oluşturdu.

EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ TANITIM

04 Aralık 2017 Pazartesi 11:40

Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü'ndeki ödül töreninde konuşan Vali Osman Kaymak, "LikeSamsun" hesabında sergilenen fotoğrafların kentin tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Samsun'un her alanda kalkınması için çalıştıklarını vurgulayan Kaymak, kentin doğal güzelliklerinin yanı sıra öne çıkan birçok potansiyeli bulunduğunu, hız verecekleri tanıtım çalışmalarıyla kenti ziyaret edenlerin sayısını yükseltmeyi hedeflediklerini kaydetti.
EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ TANITIM
Kentin potansiyelinin iyi değerlendirilemediği eleştirisinde bulunan Kaymak, şunları dile getirdi:

"Bu potansiyeli tarımda, istihdamda ve turizmde kullanamamışız. Komşu illerimiz bizim kardeş illerimiz. Arap turistler Ordu, Giresun ve Trabzon'a daha çok gidiyor. Trabzon'da otellerde kalacak yer yok. Samsun'un her yeri birbirinden güzel ama biz bu şehri hakkıyla tanıtamıyoruz. En büyük eksikliğimiz tanıtım. Bu çerçevede sosyal medyayı kullanmak istiyoruz. "LikeSamsun" hesabında çok güzel Samsun fotoğrafları var. Bu hesabın çok kişi tarafından izlenmesi ve tıklanması, Samsun'a merakı arttıracaktır." 
TURİSTLER İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Samsun'a gelen ziyaretçilerin kentte daha çok kalmasını istediklerini anlatan Kaymak, bunun için günübirlik ziyaretlerden çok, ziyaretçilerin kentte konaklamasını sağlayacak çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Kaymak, cumhuriyetin kuruluşunda önemli rol oynayan Samsun'un cumhuriyet gezilerinde ilk durak yeri olması gerektiğini sözlerine ekledi.

OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen de Samsun'un sosyal medyada tanıtımını sağlamak amacıyla projeyi başlattıklarını söyledi. Kentin güzelliklerinin fotoğraflarla çok daha fazla kişiye ulaşmasını hedeflediklerini belirten Özen, geçen 3 ay boyunca "LikeSamsun" hesabına bin 500 fotoğraf yüklendiğini, sayfayı 2 bin 500 kişinin takip ettiğini, bu sayının gelecek günlerde artacağını vurguladı.

 Konuşmalarının ardından Samsun'un güzelliklerinin yansıtıldığı 21 fotoğrafın yer aldığı sergi gezilerek en çok beğenilen fotoğrafların sahiplerine ödülleri verildi. 

  

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.