14 Aralık 2018
  • Samsun10°C
  • Ankara5°C
  • İstanbul10°C

DİRİLİŞ

Dursen Özalemdar

18 Kasım 2017 Cumartesi 12:22

Günümüz insanı, insanlık tarihinin hiç bir zamanında , bu günkü kadar ÇETİN imtihana tabi olmamıştır.

Geçmişte ÜMMET “Bir Peyganbere inanıp onun yolundan giden insanların hepsi”olma ya istekli bir toplum olmamız, yaşantımızı kolaylaştırdığı gibi,ŞER  diye nitelendirilen,

(Fert ve Toplum için kötü şeyler) fiillerden, ferdi, aileyi, toplumu ve tüm millet korumuş ve muhafaza etmiştir.

 

MANEVİ-ÖRF-ADET ve GELENEK’LERİNİ koruyan, kendine has şahsiyeti ile, Tarihe ALTIN SAYFALAR yazdıran, Efendi bir millet, Güçlü ve KENDİ KARARLARINI, KENDİ VEREBİLEN İRADEYE SAHİP OLABİLEN, bir durumda iken, Dış düşmanların yanı sıra, içteki düşmanların asırları aşkın, YIKMA İHANET ve ENTRİKALARINA  dayanamayarak SEVR denilen, ganimet elde etme sarasına tutulmuş,batılı EMPERYALİST devletlerin , TÜRK MİLLETİNİ YOK ETME PLANLARI, EYLEM OLARAK  BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI ve İSTİKLAL HARBİN’de görülmüştür.

 

Bu  tarihi serüven içinde, Atalarımızın maruz kaldığı katliamlar , bu toprakların her karışını TÜRK KANI ile yoğurarak VATAN haline getirmiştir.

 

1920 li yılların İngiliz Hariciye Bakanı aslen (YAHUDİ) Lord Curson’un tespiti ile;” Osmanlılar, Kur’ana olan inançlarından dolayı,Teb’a olarak, Devlet idarecilerine sayğılı, emirlere itaat eden, Hak ve Hukuk noktasında birbirlerini koruyan, Haram lara el atmıyan, Suç işlemeyen, Toplum düzenini bozan, İçki,Kumar, Zina, Faizcilik, Tefecilik,Hırsızlık  ve tenbellik yapmayan, SAVAŞLARA dügüne ve Şenliğe gider gibi, Anaların YA ŞEHİT OL, YA GAZİ  ninnisi ile evlat ye tiştiren, İdarecilerin, Tebaya karşı evlatları gibi muamede bulunduğu, Hak ve Hukuk’u Allah’ın ADİL sıfatının temsilcileri olarak tatbik ettikleri, yanlarında kimse olmasa bile, Yüce Yaratan tarafından  KİRAMEN KATİPLERİ’ yle görüp gözetildiklerini, Haramdan daima uzak duran, bir anlayışın, İSLÂM’ın ortaya çıkardığı bir milletle, Bin yıla yakın savaşlar yaptık. Bu İNANÇ ‘larından dolayı onları bir türlü yenemedik. Şim di ise bu İNANCI onlardan alacak, onları manasını anlamadıkları bir DİN (Taklidi ) e sokacağız. “

 

Derken, Tarihin serüveni içinde, Nereden nerelere geldiğimizi  Dün ve bugün’ün resimlerine baktığımızda  tezatları, birbirine zıtlıkları görerek, artık hayret te etmiyoruz !.

 

Modernleşeceğiz diye, Saf ve Temiz millet ‘e dayatılan, İÇKİ-KUMAR-ZİNA –İNANÇ DEĞERLERİNİN YIKILMASI- NAMAHREM  KUTSALININ ÇİĞNENMESİ-DİNİN İRTİCA-GERİCİLİK-YOBAZLIK olarak telaffuz edilmesi, Dindarların KAMUSAL alandan ENTERNE edilmesi. TESETTÜRÜN  bağnazlık, ÇİPLAKLIĞIN  modernlik olarak dayatılması görülmüştür.

 

Günümüzde, Hapishanelerin adam almaz durumu,Kolluk kuvvetlerinin  ordu kadar oluşmasına, İÇKİ-KUMAR-ZİNA ve SEFAAT hayatı için yapılan yolsuzluklar,hırsızlıklar, arsızlıklar la yıpranmış insanlar. Tımarhaneleri ve Hastaneleri ve Mezarlıkları doldurmasına, Vatanına İHANET edebilecek gaflete düşen nice nice HAİNLERLE  görüntümüz şekillenmektedir.Yanlışın neresinden dönülürse KÂRDIR dusturu, Yeniden bir dirilişi Milletimiz için kaçınılmaz kılmakta. TECDİDİ İMAN’a bizi zorlamaktadır.

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.