19 Şubat 2019
  • Samsun9°C
  • Ankara11°C
  • İstanbul15°C

DARISI SAMSUN’A

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü dün basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı

DARISI SAMSUN’A

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:29

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü dün basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı. Külcü’nün istifası Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili daha önce yaptığımız haberleri akla getirdi ve darısı Samsun’a söylenmesine neden oldu. Yusuf Ziya Yılmaz’ın FETÖ den tutuklu bulunan Dr. Ersin Yılmaz’a verdiği yirmi milyon lira civarındaki ihale ve gökdelen kule müteahhitleri nedeniyle FETÖ mensuplarını koruduğu ortaya çıkmış olmasına rağmen hala daha görevde kalmasına anlam verilemiyor.

 

                      KÜLCÜ İLE İLGİLİ İDDİLAR DA YILMAZIN Kİ İLE BENZERLİK ARZ ETMEKTE

 

  Dün görevinden İstifa eden Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü İle ilgili ortaya atılan iddialar ile Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili iddialar benzerlik arz etmekte. Külcü’nün FETÖ cülere benzinlik ruhsatları verdiği, FETÖ cüleri kolladığı, Başkan olduktan sonra beton santrali kurduğu iddiaları var. Başkan Yılmaz ile ilgili de, Büyükşehir Belediyesinin evde hasta bakım ihalesini aralıksız olarak on yıla yakın bir süre FETÖ den tutuklu olan Dr. Ersin Yılmaz’a verdiği, FETÖ den tutuklanıp daha sonra çıkan ama mahkemesi devam eden Servet Keskinsoy’a İkiz Kulelerin ihalesinin verilmesinden haberdar olduğu ve Başkan Vekili Turan Çakır’ın oğlu üzerinden Keskinsoy’un ortağı olduğu iddia edilmişti.  Her iki Başkan hakkındaki iddialar göz önüne alındığında Yusuf Ziya Yılmaz’ın da çoktan görevinden alınmış olması gerektiği kaydedildi.

 

                                                 İL İMAMI İTİRAFÇI OLMUŞ

 

Külcü’nün istifa etmesine neden olan olayların ortaya çıkmasında en büyük etkenin Sudan’da kaçak olan ve yakalanıp ülkeye getirilen Çorum ili imamının itirafçı olmasının ardından ortaya çıkmış. Samsun’un eski il imamı olan Bilal Karaduman’ın da Kenya’da kaçak olduğu bilinmekle birlikte, Karaduman’ın da yakalanıp ülkeye getirilmesi durumunda Samsun’da yaşadığı dönemde yapılanları anlattığı zaman nelerin olabileceği de kamuoyu tarafından merak edilmekte.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.