19 Aralık 2018
  • Samsun10°C
  • Ankara7°C
  • İstanbul7°C

BU KURSLARDAN HERKES YARARLANABİLİYOR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürüttükleri kurslardan yediden yetmişe kadın erkek herkesin yararlandığını söyledi.

Bu kurslardan herkes yararlanabiliyor

18 Aralık 2017 Pazartesi 12:37

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile eşi Yasemin Togar, ilçede Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde yürütülen kurslarda görev yapan usta öğreticiler ve öğretmenlerle Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekesi Sosyal tesislerinde bir araya geldi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçenin 62 mahallesinde ilçe halk eğitimi müdürlüğü ile işbirliği içerisinde başarılı bir şekilde kursları yürüttüklerini söyledi.

KURSLARDAN KADIN ERKEK FAYDALANIYOR

Bu güzide topluluk ilçemizin en ücra köşesinde bile kurs faaliyetleri yürüterek kursiyerlerine yeni şeyler öğretmenin yanında sosyalleşme birlik beraberlik ruhunu aşılıyor” diyen Togar, ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürüttükleri kurslara baktıklarında yediden yetmişe kadın erkek herkesin yararlandığını gördüklerini söyledi.

KURS YERLERİNİN İHTİYACI KARŞILANIYOR

Başkan Togar, şunları söyledi: “Birçok insan bu kurslar sayesinde yeni el becerileri, yeni farklı tekniklerle ortaya konan muhteşem ürünler yapıyor. Özellikle profesyonel eğitmenler tarafından eğitim alan hanımlar birçok branşta kendilerini geliştirmenin yanı sıra ev ekonomisine de katkıda bulunmuş oluyorlar. Her mahallede kursların ve kültürel faaliyetlerin yürütüleceği yerlerin kazandırılması noktasında çıktığımız bu yolda halkımızdan gelen talepler üzerine birçok yere eğitim ve kurs yerleri kazandırdık. Büyüklü Ayşel Şenel Kültür Merkezi, Aşağıçinik Hanımlar konağı, Tekkeköy Merkez Eğitim ve Kültür Merkezimiz, Kutlukent Hanımlar Konağımız ile Kutlukent Eğitim ve Kültür Merkezimizin dışında daha birçok hizmet binamızda veya tahsis ettiğimiz yerlerde kurslarımız sürdürülüyor. Yine her mahallemize bilgi evleri ve köy konakları kazandırma çalışmalarımız çerçevesinde buralarda da kurs faaliyetleri yürütülecek. Kurslar için yer tahsisi, bina yapımı, kiralamanın dışında kurs yerlerinin ısıtma, elektrik, su gibi birçok ihtiyacını da karşıladık.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.