22 Kasım 2018
  • Samsun13°C
  • Ankara13°C
  • İstanbul13°C

ATATÜRK'ÜN İZİNDEN YÜRÜYORUZ

BAŞKAN EDİS,'ATATÜRK'ÜN İZİNDEN YÜRÜYORUZ'

ATATÜRK'ÜN İZİNDEN YÜRÜYORUZ

10 Kasım 2017 Cuma 11:22

Vezirköprü Belediye Başkanı Belediye İbrahim Sadık Edis, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79'uncu Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ediş, yayımladığı mesajda, Atatürk’ün üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal’in 'En büyük eserim' dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne, milli birliğimize dirliğimize kasteden düşmanlar, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79'uncu yılında da aynı gayret içindeler. Dün olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı ayakta dimdik durarak cevap verdiklerini vurgulayan Başkan Edis,"   Aziz Türk Milleti, demokrasimizi hedef alan iç ve dış düşmanlara karşı Gazi Mustafa Kemal rehberliğinde verdiği destansı mücadelenin bir benzerini bugün de Başkumandanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde veriyor. Bu saldırılar karşısında, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlere karşı mücadelede verdiğimiz şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz "dedi.

TÜM İNSANLIĞIN SAYGI DUYDUĞU BİR LİDERDİR
Bugün Atatürk’ün aziz hatırasını yad ederken, Türkiye’yi onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var güçle çalıştıklarına işaret eden Başkan Edis,“Atatürk, barışçı kimliği, reformları, düşünce ve aksiyonlarıyla dünya tarihine yön veren, tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdir. Türk milletinin kendisine verdiği görevi en iyi şekilde yerine getiren Atatürk, vizyonu, öngörüleri, geniş bakış açısı ve yaptıklarıyla, ülkemize çağ atlatmıştır. Otoriter rejimlerin güçlendiği bir dönemde, millet egemenliğine dayalı Cumhuriyet’in kurulması, Atatürk’ün ve yüce Meclisimizin demokrasiye olan inancını daha o yıllarda ortaya koymuştur. Cumhuriyet’in halka dayanan dinamik yapısı yıllar içinde demokrasinin tüm ilke ve kurallarının hayata geçirilmesine imkan sağlamıştır. Cumhuriyetle demokrasiye geçişin temelleri atılmıştır” diye ifade etti.

KARDEŞLİKTE, ISRARCI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Cumhuriyet’ten bugüne dönem dönem sıkıntılar yaşansa da halkın iradesi ve egemenliğine sahip çıkması sayesinde Türkiye’nin askeri, siyasi ve ekonomik krizlerin üstesinden geldiğini, demokrasinin evrensel standartlarını oluşturmak için ciddi adımlar atıldığına dikkati çeken Başkan Edis, “Türkiye, milli birlik ve beraberlik hassasiyetiyle birbirine her geçen gün daha da kenetleniyor, demokrasi standartlarını her geçen gün yükselttiği dünyada da barışın, adaletin, bölgesel refah ve istikrarın kararlı savunuculuğunu yapıyor. Bu şuurla bizler gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla yürürken, birlikte, beraberlikte, kardeşlikte, ısrarcı olmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmetle ve şükranla anıyorum"diye konuştu.
Köksal ÖNER
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.