19 Ekim 2018
  • Samsun18°C
  • Ankara10°C
  • İstanbul19°C

ACEMİ ASKERLER YEMİN ETTİ

Samsun, Kastamonu ve Sinop'ta acemi eğitimini tamamlayan askerler için yemin töreni düzenlendi

Acemi askerler yemin etti

01 Aralık 2017 Cuma 14:18

Samsun, Kastamonu ve Sinop'ta acemi eğitimini tamamlayan askerler yemin etti.Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ondokuz Mayıs Kışlası'nda 369. dönem yedek subay eğitimini tamamlayan 572 asker için yemin töreni düzenlendi.Törenin ardından birliğine ilk teslim olan askerler, yaş kütüğüne plaket çaktı.

11.png

Törende oğlunun vatani görevini gerçekleştirdiği kışlada daha önce askerliğini yapan babalara da Samsun Garnizon ve Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün tarafından ant içme törenine katılım belgesi verildi.Üstün, burada yaptığı konuşmada, asker ve ailelerinin unutulmayacak bir törene şahitlik ettiğini belirterek Mehmetçiklere hitaben şöyle konuştu:"Yoğun temel eğitim dönemini başarı ile tamamladığınız.

Ettiğiniz yeminle çağdaş Türk ordusunun subay kadrosu içinde görev ifa etmeye hak kazandınız. Sizleri ruhi ve fiziki yönden dayanıklılığı tam bir muharip asker, kalpleri Atatürk sevgisi ile dolu cumhuriyete, yurda ve millete bağlı meslek sevgisi, dürüstlük ve görev bilinci, ahlaki ve manevi değerlerle dolu olarak yeni görev yerlerinize uğurluyoruz.

Askerlik görevinden sonra çoğunuz ülkenin geleceğini yönlendirecek önemli ve değerli görevlerde bulunacaksınız. Bu değerler bundan sonraki askerlik hayatınızda ve sonraki yaşantınız boyunca rehberiniz olmalıdır."
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.