22 Ekim 2018
  • Samsun17°C
  • Ankara9°C
  • İstanbul16°C

"10 MİLYON AZERBAYCAN HALKI TÜRKİYE'NİN YANINDA"

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva: "Uluslararası platformda bir devleti görenler biliyorlar ki diğerinin haklarını savunacak

"10 milyon Azerbaycan halkı Türkiye'nin yanında"

28 Kasım 2017 Salı 15:59

Bu güzel bir şey. Azerbaycan yoksa Türkiye savunacak, Türkiye yoksa Azerbaycan savunacak. 10 milyon Azerbaycan halkı Türkiye'nin yanında"
"Bizim en büyük mücadelemiz topraklarımızın işgal altından kurtulması, göçmenlerimizin evine dönmesi. Bu konuda kardeş Türkiye sağolsun her zaman yanımızda"

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, uluslararası platformlarda 10 milyon Azerbaycan halkının Türkiye'nin yanında olduğunu söyledi."Türk dünyasının sorunlarının çözülmesinde aydınların rolü" konulu konferansa katılmak için Samsun'a gelen Paşayeva, Vali Osman Kaymak'ı ziyaret etti.Paşayeva, ziyarette yaptığı konuşmada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki iş birliğinin önemine vurgu yaptı.Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğunu ifade eden Paşayeva, iki kardeş ülkenin her platformda birbirlerini desteklediklerini vurguladı."Türkiye ile bölgeler arasındaki iş birliğimiz çok önemli." diyen Paşayeva, şunları dile getirdi:
"Azerbaycan, Samsun'a İstanbul'dan daha yakın. Azerbaycan topraklarının yüzde 20'si işgal altında. Bir milyon insanımız göçmen, evine dönemiyor. Bizim en üyük mücadelemiz topraklarımızın işgal altından kurtulması, göçmenlerimizin evine dönmesi. Bu konuda kardeş Türkiye sağolsun her zaman yanımızda. Uluslararası latformda bir devleti görenler biliyorlar ki diğerinin haklarını savunacak. Bu güzel bir şey. Azerbaycan yoksa Türkiye savunacak, Türkiye yoksa Azerbaycan savunacak. 10 milyon Azerbaycan halkı Türkiye'nin yanında."Azerbaycan ve Türkiye'nin bir milletin iki devleti olduğunu söyleyen Paşayeva, "Samsun'un, Azerbaycan'ın Sumgayıt kenti ile kardeş şehir olması hoşuma gitti. Bir de Karabağ Parkı'nı Samsun'da görmek isteriz. 2018'de Azerbaycan cumhuriyetin 100. yılını kutlayacak. İnşallah o tarihte Samsun'da güzel kutlamalar olur." diye konuştu.Vali Kaymak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Paşayeva'ya ziyareti anısına hediye takdim etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.